Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3
Zápis k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2024/2025
4 5
6 7 8 9 10
Výsledky zápisu do 1. ročníku pro školní rok 2024/2025
11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Kroužky v loňském školním roce - ohlédnutí

Kroužky v loňském školním roce - ohlédnutíFlorbal

Hlavním cílem florbalového kroužku je seznámit děti se sportem, naučit je základní pohybové dovednosti a základní florbalové dovednosti (práci s florbalovou holí a míčkem, vnímání kolektivní hry, základní pravidla florbalu atd.).

 

Pěvecký kroužek

Žáci se připravovali na vystoupení  během školního roku, např. v říjnu se u příležitosti oslav 70 let od založení školy představili se svým hudebně-dramatickým pásmem. Dále se v prosinci podíleli na kulturním programu při rozsvěcování vánočního stromečku v pňovickém parku.

 

Kroužek Ruční práce

S děvčaty jsme barvily ovčí vlnu ořechovými slupkami, seznámily jsme se se základy ručního šití, naučily se základní pojmy, stehy, vlastnosti materiálů, práci se střihem a ušily si látkovou hračku - zvířátko dle výběru. Základy vyšívání jsme se naučily při výrobě pouzdra na mobil, nebo na cokoliv jiného. Seznámily jsme se se základy háčkování a děvčata si uháčkovala nákrčník.  Seznámily jsme se s tkaním na rámečku a utkaly jsme si závěsnou tapiserii, kdy jsme se naučily různé druhy vazby.

 

Keramický kroužek

Žáci se hravou formou učí a všestranně rozvíjí při práci s keramickou hlínou. Neomezeně zasahují do hlíny, dle své fantazie tu tvarují a vytváří z ní vlastní výrobky. Učí se rozvíjet vlastní tvořivost v kombinaci s dodržování určitých pravidel a zákonitostí při práci s keramickou hlínou. Žáci se seznámili s různými technikami při práci s hlínou – 2D, 3D, linoryt – seznámili se s glazurováním, skleněnou technikou i s vypalováním.

 

Taneční kroužek

Probíhá již  šestým rokem. Letos se tančilo se na skladbu Piráti z Karibiku. Vystoupení dětí bylo možné shlédnout na akci Čarodějnice.

 

Předškoláček je kroužek pro všechny děti, které se připravují na vstup do první třídy.  Dětem se v kroužku věnuje jejich budoucí paní učitelka. Děti si v kroužku procvičí své znalosti i dovednosti prostřednictvím spousty her a dalších aktivit. 

Během jednotlivých lekcí děti procvičovaly sluchové a zrakové vnímání, paměť, řečové dovednosti, jemnou motoriku a grafomotoriku, matematické představy, prostorovou pravolevou orientaci a soustředění.

 

Nápadník

Cílem tohoto kroužku bylo seznámit žáky s nápady a tipy z oblasti ekologie, udržitelnosti, zdravého životního stylu a soběstačnosti.

 A co jsme všechno stihli?

  • Naučili jsme se připravit si zdravé dezerty a svačinku, na kterou jsme si nachystali čerstvé ovesné vločky ve vločkovači.
  • Seznámili jsme se se zásadami zero waste.
  • Vypěstovali jsme si ze semínek sazenice lufy.
  • Jednu schůzku jsme věnovali meditaci, dechovým cvičením a jógovým pozicím.
  • Naučili jsme se vyrobit si domácí karamel.
  • Vyrobili jsme si domácí nádobu na klíčení semen, naklíčili si jedlá semena a probrali jsme výhody jejich konzumace pro naše zdraví.
  • Zprovoznili jsme školní vermikompostéry.
  • Poslední schůzku jsme si udělali výlet do bezobalového obchodu Gram v Olomouci, kde jsme si vyzkoušeli nakoupit si do vlastních nádob a získali povědomí o myšlence těchto obchodů.