Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20
Zápis do 1. ročníku základní školy pro školní rok 2020/2021
21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Fulltextové hledání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Zprávy tříd > 9. ročník

9. ročník

DOMÁCÍ PŘÍPRAVA OD 6.4. DO 12.4.

ČESKÝ JAZYK - 1) Studenti, pročtěte si v uč. na str. 62 DOPLNĚK. Vypracujte cvičení 62/17:

                             doplněk:čistá....

                             přísudek jmenný se sponou :nejsou nebezpeční....

    - doplněk závisí na jméně + slovese (sloveso musí být plnovýznamové - zdála se, vypadal.....)

    - tam kde je ve větě spona (nejsou, jsou, byl,stal se, nestal....), jedná se o přís. jmenný se sponou

                           2) Všichni: přepište do sešitu bez chyb :uč. str 81/7,8

vše mi pošlete: hrycikovaj@seznam.cz

 

MATEMATIKA- Musím vás všechny pochválit. Plníte úkoly do matematiky a těch úkolů není málo. Proto když jsou ty Velikonoce, tak trochu zvolníme.  Vypracujete mi v PS str. 171 - str. 175. Učňové dělají pouze A-čkové příklady, bez postupů a diskuzí. Maturanti si k tomu uděláte i B-čkové + zkusíte i postupy,i když vím,že s tím bojujeme. Zopakujete si i tímto vlastnosti rovinných útvarů. Vypracované úkoly mi pošlete do soboty. V sobotu večer vám sem pak dám řešení k úkolům. Maturanti si navíc dají jeden CERMAT, KLÍČ k zadání - počet bodů mi pošlete zase do soboty. Někteří z vás pořád zapomínáte. Kdo má málo, klidně mi napište a já vám hned s radostí přidám. Nebo si můžete opakovat a procvičovat učivo na webovkách, které máte uvedeny v dřívějších týdnech.

Užijte si Velikonoce. Kluci nachystejte si pomlázku dlouho min. 2 metry, musíte zachovat bezpečnou vzdálenost. Holky vy to nějak přežijte :). Úkoly na další týden vám sem dát až v úterý 14.4. A protože by jste někteří měli v tu dobu psát přijímačky, tak sraz pro maturanty v úterý v 10.00. Dáme si online-cermat na 70 minut. Zbytek má volno až do úterního odpoledne.

FYZIKA - Uděláte si výpisky z PREZENTACE + přečte si kapitolu v učebnici. (pošlete mi foto - video, zápisu v sešitě)

ANGLICKÝ JAZYK - VĚTŠINA Z VÁS MI NEPOSÍLÁ ÚKOLY! Chápu, že se soustředíte na hlavní předměty, ale zkuste stíhat kousek i té angličtiny.Bude se Vám hodit, když budete jednou dělat manažery v Americe, až pomine ten neřád, co se nám tady bohužel rozšířil:-). Kdo ještě není přihlášený do Wocabee, přihlaste se a plňte balíky slovíček, za každých 1000 bodů budou jedničky. Kod k přihlášení je v příloze mailu z minulého týdne, jestli ho nemáte, napište mi, pošlu znovu. Chválím pár jednotlivců, kteří úkoly plní a včas posílají. Díky. Přidala jsem tam další balíky slovíček.

Easter - pracovní list Easter.pdf    cv. 1 do sešitu napište pouze chybějící slova postupně tak, jak jste je doplnili to textu, nebo si vytiskněte (d - nápověda: Ash Wednesday - Popeleční středa, Holy Saturday - Bílá sobota, Christian - křesťanský, moveable - pohyblivý, pray - modlit se), dále do sešitu cv 3 dole doplňte přeložené podle obrázků jarní symboly (velikonoční králíček (zajíček), mazanec, velikonoční vajíčka, kuře, vrba jíva, narcis. Cv. 2 nemusíte dělat. Prosím poslat, díky!

Poslech: PAGE 19/cv. 1 doplň slova do písničky  Our house od Madness- je to chytlavé a budete si to pak zpívat celý týden:-)

https://www.youtube.com/watch?v=WYZ8aJmI040

 

uč. str. 9/cv. 5 - znovu si přečtete cv. 2/str8, napište věty do sešitu v minulém čase, jak se žilo Carlovi na Novém Zélandu. 1. věta bude podle vzoru v uč. vždy záporná (věty ve žlutých rámečcích převedte do záporu v minulosti - bude tam vždy din´t a základní tvar slovesa. 2. věta bude kladná - sloveso ve žlutém rámečku jen převedete do minulosti. Např. č. 2 He didn´t live in the city centre. He lived near the sea.č. 3 He didn´t get up at… Všechna cvičení pro tento týden prosím poslat ke kontrole.

NĚMECKÝ JAZYK - Napište mi slohovou práci (rozsah min. list formátu a5) na téma Mein Tagesplan, tj. můj denní plán za současné situace. Co děláte od rána do večera, jaké jsou výhody/nevýhody současné situace, co všechno se u Vás změnilo. Zdůrazňuji, že práci píšete na základě Vašich znalostí (chybovost nevadí), nechci abyste používali překladač na celé věty. Předem upozorňuji, že kdo to napíše s pomocí překladače (nebude umět vysvětlit tvary, které použil), bude to psát znovu. Jednotlivá slovíčka si najít můžete. Práci napište do sešitu nebo klidně na počítači.

 Děkuji všem, kteří mi posíláte úkoly.  Vypracované úkoly mi opět pošlete do konce týdne.  D.J

Přírodopis: Fosilní paliva uč. 90 - 91, v PS s. 37 - úkol 4 jen pro maturanty

Chemie: Nukleové kyseliny uč. s. 98 - 99, PS s. 56 - je to trochu těžší, co zvládnete, to zvládnete, řešení vám pak pošlu

Zeměpis: Osídlení - a teď pozor, protože po vás nechci všechny strany - s. 28, 30, 31, k úkolu č. 1/31 máte tyto možnosti - severní Evropa, Sahel, severní Afrika, Mongolsko, jižní Čechy, jihovýchodní Asie

 

DOMÁCÍ PŘÍPRAVA OD 30.3. DO 5.4.

CERMAT - POSTUP ŘEŠENÍ

písemka - varianta - lehčí, varianta - těžší. Na písemku máte hodinu. U každého příkladu chci i postup, jen výsledky neberu. (kromě poslední úlohy - výrazů) 

MATEMATIKA - ahojky. zase vám tu dám další dávku příkladů k opakování učiva a opět vás rozdělím na dvě skupiny. Ale pro všechny: ve středu 1.4. si napíšete písemku, která začne v 10.00 a budete mít na ní 1 hodinu. Není to apríl. V písemce bude opakování: poměr, trojčlenka, měřítko a číselné výrazy. Vydavatelství TAKTIK  uvolnilo v této mimořádné situaci přístup ke všem interaktivním on-line titulům. E-learning obsahuje výuková videa, cvičení , testy i hodnocení. Na stránkách si můžete procvičit veškeré učivo 2. stupně z jazyka českého a matematiky. Vy se zaregistrujete ZDE (vyzkoušet zdrama) a bude si procvičovat. Budu vám to v příštích týdnech propojovat s látkou na opakování. Jsou tam i testíky určené na přijímačky a teorie k pochopení učiva.

žáci, kteří jdou na učiliště: Výrazy (+,-), násobení - dělení výrazů, mocniny-odmocniny, číselné výrazy, Pythagorova věta

žáci, kteří jdou na SŠ: Vám sem dám moje testíky na procvičení k přijímačkám i s výsledky. Nicméně pošlete mi vaše počítání. Pokud by vám to dělalo problémy, tak napište a já vám sem dám postupně postupy, jak by se to dalo řešit. Navíc, kdo má pořád nedostatky v mocninách, výrazech (+,-, *, :) můžete si procvičit učivo, které jsem zadala druhé skupině. Číselné výrazy mi ale uděláte. TEST 1, výsledky k T1, TEST 2,výsledky k T2, TEST 3, TEST 4, TEST 5, TEST 6. Navíc jako každý týden CERMAT s klíčem výsledků. Nahlásíte mi opět počet bodů. Zaregistrujte se na TAKTIKU a projeďte si blok určený k přijímačkám. 

ANGLICKÝ JAZYK - Přihlaste se do aplikace Wocabee, mail jsem Vám zaslala, kód k přihlášení a postup najdete v příloze mailu! Splňte první balík zaměřený na minulý čas.

1.opakování slovíček: word bank - rozklikni life stages (životní období)- listen- translate: přelož fráze do češtiny (

https://elt.oup.com/student/project/level3/wordbank?cc=cz&selLanguage=cs

2. uč. str. 8/cv. 2 přečti, poslechni, do sešitu napiš 1-8 (true, false, doesn´t say=není to řečeno) 

https://elt.oup.com/student/project/level3/unit01/audio?cc=cz&selLanguage=cs

3. do sešitu si zjednodušeně napište tvary slovesa být v past simple: I/HE/SHE/It Was/Wasn´t       WE/YOU/THEY Were/Weren´t   WAS WERE.PNG

 Vzadu v PS, který jsem vám už v elektron. podobě zasílala, je přehled mluvnice (str. 67). 

uč. str. 9/ cv. 3 - vyplň a pošli, dále str. 9 cv. 4 a - vypiš z příběhu č. 2 všechna slovesa a rozděl je do 3 sloupců (stem - infinitiv, pravidelné, nepravidelné), pravidelná přidávají pouze koncovku -ed, nebo jen - d (, nepravidelná mění úplně tvar)i, cvíčení 4b - najdi a převed věty do záporu a napiš je, celé cv. 4 pošli ke kontrole.

hra: strefuj se do slov, tak aby vznikla věta ve správném pořadí 

https://elt.oup.com/student/project/level3/games/game2?cc=cz&selLanguage=cs

 

 FYZIKA -  provedete zápis do sešitu z prezentace + kouknete na video a zapamatujete si to ;). Do neděle 5.4. mi uděláte pěkný, upravený referát na téma: buď Henri Becquerel -objevitel radioaktivity, nebo: Marie Curie Sklodowská a ten mi pošlete na: magvera@seznam.cz (budu známkovat, tak se snažte - úprava, vzhled, fotky, odkazy na zajímavosti). Referát bude ve Wordu, ale nekopírujte mi wikipedii.

NĚMČINA - mcourser str. 45, cv. 3 b, c. Pracovní sešit str. 46, 47. 

CHEMIE - Vitaminy - Co má člověk společného s morčetem, Vitamin pro Bystrozrakého - vypracovat v pracovním sešitě (od některých nemám vůbec žádné vypracované úkoly)

ZEMĚPIS - Mezinárodní migrace - vypracovat úkoly v pracovním sešitě

PŘÍRODOPIS - Bez energie si život neumíme představit - stručný zápis do sešitu a vypracovat úkoly v pracovním sešitě

ČESKÝ JAZYK - zopakujte si pravopis: PS: 46/1-3 a 47/ 5-12

kontrola minulého cvičení: 37/1 a) vedl. věty - podmětná, podmínková, příčinná, způsobová, podmínková, předmětná, přísudková, podmětná

                                                       b) - místní, doplňková, přípustková, podmínková, podmětná, předmětná, místní, účelová

                                                 37/2 Hry, které stavějí jeden mozek přímo proti jinému mozku, jsou často hrami, které představují největší výzvu.( 2 věty - do 1VH

                                                          vložena 2vv -přívlastková)

                                                    Počítače, které jsou čistě logickými stroji, prostě vyplivnou několik milionů možných tahů, prozkoumají je a pak se pokusí                                                                 vybrat ten nejlogičtější. (4 věty, do 1VH vložená 2VV -přívlast.,3HV a pak 4VH)

                                                   Velmistři....věta jedn.

                                                   Během procesu, který je stále záhadou a při němž se mísí přiřazování vzorů, využívají intuice a schopnosti odhadnout a s                                                               konečnou platností předpovědět, jak....... (4 věty, do 1VH vložené  2VV - přívl. a 3 VV- přívlastk.,1H, jak4VV-předmětná

                                             43/1 - příklad :Matka se zeptala, kdy přijdu.

Zopakovat!

PŘÍMÁ ŘEČ:

1)

Dobrý den!“ pozdravil Jeník vesele a vstoupil do obchodu.
Jen počkej, zajíci!“ volal zuřivě vlk.
Jak se máš?“ zeptal se mě hned po příchodu Karel.

„Dnes si zopakujeme vyjmenovaná slova,“ začal hodinu učitel.

2)

Babička pravila: „Chlapče, podej mi šití.“

Udiveně se zeptala: To už je tolik hodin?“
Zuzka nadšeně křičela: Hurá, už jsou prázdniny!“

3)

Chlapče,“ ozvala se babička z pokoje, „podej mi šití.“

Hurá,“ křičela nadšeně Zuzka, „začaly prázdniny!“
Zajíci,“ volal vlk naštvaně, „jen počkej, až tě chytím!“

  • Pamatujte si, že přímá řeč vždy začíná velkým písmenem.
  • Pokud za přímou řečí stojí uvozovací věta, nemůžeme ji zakončit tečkou.
  • V uvozovací větě, pokud nestojí před přímou řečí, píšeme malé počáteční písmeno.
  • Uvozovací věta vložená do přímé řeči je z obou stran oddělena čárkou.

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DOMÁCÍ PŘÍPRAVA OD 23.3. DO 29.3.

matematika - výsledky s řešením CERMAT    + MRKNĚTE NA TOHLE               

 Angličtina - 4 z vás mi stále neposlali překlad..., odkaz na pracovní sešit k učebnici Project 3, prosím stáhněte si jej, budu Vám z něj zadávat úkoly.

http://leteckaposta.cz/376580196

uč. str. 8 /cv. 1a poslechněte si online -rozkliknout page 8/exercise1a: naučte se výslovnost + překlad slovníček, kterým nerozumíte (viz slovníček na papíru nebo v PS online verze), do učebnice si můžete psát, zůstane vám.

https://elt.oup.com/student/project/level3/unit01/audio?cc=cz&selLanguage=cs

uč. str. 8/cv. 1B - doplňte věty se správnými tvary sloves (jsou tam uvedeny v minulém čase)

Dále si do sešitu přepište z PS následující slovesa a připište k nim tvar minulého času a ještě český překlad např. eat - ate - jíst,  k seznamu si přidejte ještě stand up, understand, leave, drink, grow, choose.  U pravidelných sloves udělejte tick.

PAST simple slovesa.PNG

dále online: https://elt.oup.com/student/project/level3/unit01/grammar/exercise3?cc=cz&selLanguage=cs

https://elt.oup.com/student/project/level3/unit01/vocabulary/exercise1?cc=cz&selLanguage=cs

 

HRAVÉ UČENÍ - NÁVOD, odkaz na internetu

ČESKÝ JAZYK - Milí deváťáci, máte tu nové úkoly. Staré úkoly zkontrolujte, nové mi pošlete na pracovní email.

1)PS str. 37/1a, b  43/1,3 -všichni       navíc studenti:37/2

zemědělci naplnili...silničáři sypali..čápi odlétli..třešně chutnaly..vlaky přijely..věci se vešly..jste se učili...vystoupily soubory...ledoborce rozbíjely..ledoborci připluli..uvolnily se byty..listí a tráva zežloutly..hlídači upozornili

6)c,

7) příklad-dveře vedoucí do obýváku se otevřely (těsný)... mýdlo, krásně vonící, leželo.

8) ruka píše...vidím ruku...klíč má v ruce...prsty ruky

9c

10c (kárán je sloveso)

11a,d 12b, 13b, 14b, 

MATEMATIKA- Takže jste to už slyšeli. Asi se uvidíme až v druhé polovině května. Proto budeme v průběhu domácí přípravy opakovat starší učivo. Tento týden: poměr, trojčlenku, měřítko maty a číselné výrazy. Vše mi posílejte čitelně nafocené na messenger, tak jak doposud. Jakékoliv dotazy, připomínky, radu pište klidně taky. Ke každé kapitole vkládám i teoretickou část, kde jsou shrnuty základní pojmy i ukázkové příklady a slouží k pomoci při řešení úloh. Vy vypracováváte a zasíláte pouze PL (pracovní listy)

žáci kteří jdou na učiliště:  PL poměr + teorie na poměr, PL na trojčlenku + teorie na trojčlenku, PL na měřítko + teorie na měřítko, PL na mocniny + teorie, převody jednotek

žáci kteří jdou na SŠ: PL poměr + teorie + PS str. 168, PL trojčlenka + teorie, PL měřítko + teorie, PL mocniny + teorie, PL slovní úlohy, PL výrazy

+ do soboty cermat + klíč - výsledky mi pošlete do 19.00, popřípadě mi napište co vám dělalo problémy

dále vám opět přikládám prezentace, kde jsou vlastnosti rovinných těles. Ty by jste měli znát, protože z nich vychází příklady v cermatech: rovnoběžníky, trojúhelník, kruh - kružnicelichoběžník

 

NĚMECKÝ JAZYK - mCourser další strana - "Fahrpläne". Podle obrázků jízdenek zodpovězte všechny otázky. Dále napište krátké vyprávění na téma "Mein Weg" (opět se inspirujte především slovní zásobou lekce 4.1).

PŘÍRODOPIS - prosím o mailové adresy, pro usnadnění vaší budu posílat materiály janikova.dana@seznam.cz

Nerostné suroviny

ZEMĚPIS - Kulturní rozmanitost lidstva

CHEMIE - Čím chtěl Trautenberk otrávit kozu, Tajemná řeč chemických látek

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

HRAVÉ UČENÍ - přihlášení do systému

Posílám návod, jak se přihlásíte do on line systému e taktik - interaktívní procvičování látky ze všech předmětů (Hravá liter., čeština,  dějepis atd.) 

1/ je to jednoduché, do vyhledávače zadáte tento odkaz:

https://interaktivita.etaktik.cz/novy-student/57527/4eb9b755b51a1a8b06614434bf275d5e

2/ objeví se vám stránka pro přihlášení, vyplníte požadované údaje a hotovo - požádejte o pomoc rodiče

3/ tak se dostanete přímo na stránky etaktik a můžete vesele pracovat v daných předmětech.

domácí příprava od 17.3. - 22.3.

Čeština:

Vypracujte úkoly v PS- str.36-37/1,2,3

procvičujte učivo na:

 
 

Matematika- výsledky cermatu s postupem 21.3.

Musím vás pochválit, úkoly plníte. Tento týden plníte úkoly do neděle 22.3.

Všichni: společné úkoly

PS str. 158 – vypsat, maturanti si k tomu zopakují vlastnosti jednotlivých těles (vyhledání na netu)

PS str. 167 – test

+ Žáci, kteří jdou na učiliště:

Vypracujete pracovní list procenta, k tomu jsem vám vypracovala na pomoc prezentaci s teorií

Vypracujete pracovní list sčítání, odčítání výrazů s proměnnou

Dále bude procvičovat výrazy s proměnnou a procenta na www.onlinecviceni.cz

 + žáci kteří jdou na střední školu:

Většina z vás má chybu v domácím úkole str. 154-157: proveďte opravu, zde řešení

Vypracujete pracovní list na procenta, k tomu jsem vám vypracovala na pomoc prezentaci s teorií,můžete psát jen výsledky

Vypracujete pracovní list na početní operace výrazů s proměnnou

Vypracujete pracovní list na vzorce – máte s nimi pořád problémy

Do soboty do 19.00 si uděláte TEST CERMAT, VÝSLEDKY, zašlete mi zas počet bodů. Po 19.00 vám sem pak hodím správné řešení příkladů.

Máte toho hodně, ale můžete si klidně navíc procvičovat na www.onlinecviceni.cz - 2. stupeň Matematika, jakoukoliv látku + si zopakovat teorii rovnoběžníků, trojúhelníků. V tom máte mezery.

Fyzika - opsat si do sešitu prezentaci atom (verze v PDF) máte na to 14 dní do 29.3. + mrknout na video

Anglický jazyk - 17. 3. - 22. 3. Dopřekládejte The Twelve months až do konce a celé naskenované pošlete na mail do 22. 3. Nepřekládejte úplně doslovně, ale ať je to i pěkná čeština, budu to hodnotit, dodržte deadline!!! Na později zaslané práce nebudu brát ohled.20210609_120925.PDF

Dále už začneme pracovat i s online verzí učebnic Project: V odkazu, který posílám, uděláte online cvičení 1 a 2. https://elt.oup.com/student/project/level3/unit01/grammar/?cc=cz&selLanguage=cs

Pokud by vám zbyl čas, procvičujte si online i z Project 2, tam už byste také měli vše zvládnout. 

https://elt.oup.com/student/project/?cc=cz&selLanguage=cs

Německý jazyk - 17.3. - 22.3. Do neděle 22.3. zašlete deset německých vět, které si sami sestavíte. Ve Vámi vymyšlených větách musí být alespoň jednou sloveso s odlučitelnou předponou, nepravidelné sloveso, modální sloveso. Minimálně tři věty musí být tázací. Pracujte prioritně se slovní zásobou lekce 4.1, nicméně samozřejmě můžete použít také slovíčko, které znáte z dřívějších lekcí. ÚLOHA BUDE HODNOCENA ZNÁMKAMI

Dále přes mCourser (na který jste se pevně věřím všichni úspěšně zaregistrovali) si vypracujte 1. cvičení ve čtvrtém modulu "Eine SMS von Papa". Přes neotřesitelnou důvěru, kterou mám k poctivému a čestnému plnění vašich studijních závazků, raději splnění úkolu dokažte zasláním print screenu.

 PŘÍRODOPIS, ZEMĚPIS, CHEMIE  - 17. 3. - 22.3. - Pokračujte v úkolech v pracovním sešitě (Př, Z). Stačí zatím týdně jedna kapitola. 

Chemii uděláme trochu jinak. V PS najděte PŘÍRODNÍ LÁTKY a úkoly dělejte od konce této velké kapitoly. Opět stačí zatím jedna kapitola týdně.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

12.3 - 17.3.

Matematika: dala jsem vám znovu výstřižky tentokrát v PDF, ale nevím jak se to otáčí. Omlouvám se. Příště se polepším.

počet bodů z cermatu 2018 01 mi pošlete do soboty do 20.00h

maturanti - pracovní sešit str. 154 - 157 + Výstřižek.PNGVýstřižek.PNGVýstřižek.PNG

Naučit se zpaměti vzorce pro obvod a obsah rovinných útvarů (tabulky str.51-57, str.46 vzorce), převody jednotek. V úterý vám pošlu online písemku.

učňové - pokud nemáte možnost si to vytisknout, můžete pracovat do školního sešitu. Máte podobné úlohy, jen jednodušší verzi. - Výstřižek.PNGVýstřižek.PNGVýstřižek.PNGVýstřižek.PNG

naučit se zpaměti vzorce pro obvod a obsah rovinných útvarů + převody jednotek délky, v úterý dostanete online písemku - Výstřižek.PNG

Vše mi pošlete buď přes messenger, nebo na email: magvera@seznam.cz, dotazy na messenger

ČJ - Nové učivo: přívlastek těsný a volný

1. dle tabulky si zopakuj učivo o přívlastku, zapiš do sešitu :

 2.V prac. sešitě vypracuj:

Výstřižek2.PNG

2.V prac. sešitě vypracujte: a) budoucí maturanti-str.34-36/cvičení 5 až 16

                                         b) ostatní žáci-34-36/cvičení 5,6,11,15,16

3.Literatura-přečíst Válka s mloky (čítanka str. 122)

Milí studenti, pokračujte v testech Cermatu!!!! Těším se na případné dotazy - viz pracovní email

NJ - opsat si do sešitu všechna slovíčka z lekce 4.1 - stránky v učebnici 52 a 53 + zaregistrovat se na na mcourser.cz (podrobný návod je na nálepce na první straně pracovního sešitu). Stačí pouze registrace.

 Aj -  do 17. 3. přeložit do školního sešitu The twelve months až po řádek 33 (...flowers grew…) 20210609_120925.PDF

 

 

  •