Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
31
Oznámení přerušení provozu mateřské školy v době letních prázdnin
1
Navýšení ceny stravného od 1. 9. 2020
Zahájení školního roku 2020/2021
2 3 4 5 6
7 8 9 10
Roušky ve škole
11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Fulltextové hledání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Zprávy tříd > 9. ročník

9. ročník

 ZMĚNA ROZVRHU - od pondělí 14.9. dochází ve čtvrtek k drobné změně v rozvrhu

Výstřižek.PNG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informace k pátku 26.6. a předávání vysvědčení najdete v aktualitách. V pátek budu ještě vybírat 75 kč na fotky (mějte to, prosím, přesně) + někteří mi dlužíte učebnice a klíče od skříňky.

 

 

DOMÁCÍ PŘÍPRAVA OD 15.6. DO 21.6.

Tak a máme tu konec. Ve středu 17.6. dojděte v 8.10 před zadní vchod školy. Při příchodu musí mít ti co nechodili na konzultace tzv. čestné prohlášení o neexistenci virového infekčního onemocnění, které bude podepsané rodiči. Bez něho vás pustit do školy nemůžeme a museli by jsme být celou dobu venku. Dále musíte mít všichni roušky. Vzhledem k probíhajícím konzultacím nižších ročníků, budeme sídlit v učebně PC. Všichni donesete v pořádku učebnice do: ČJ, M, F, Z, D, Ch, Př, Aj, Nj. Budu vybírat klíče od skříňky. Kdo klíče ztratil, klíč zaplatí na vlastní náklady. Dále budu vybírat 100 kč na SRPŠ za 1. pololetí. Dále si zkontroluji váš sešit do fyziky, kde budou zapsány všechny zápisky.  Focení bude jen pro naši třídu, všichni dojděte v mikinách. Předpokládaný konec bude mezi 10.00 - 10.30, podle toho, jak nám to půjde.

PS: VEMTE SI SEBOU MATEMATIKU A JEŠTĚ SI UDĚLÁME DU NA TENTO TÝDEN. Psali jste mi, že s úkolem máte problémy, tak si to společně vysvětlíme.

 

DOMÁCÍ PŘÍPRAVA OD 8.6. - 14.6.

MATEMATIKA 2 - uděláte si zápisky TANGENS a KOTANGENS na stranu 247 a vypracujete příklady ze strany 248 - 250. Do neděle. Kdo zapomněl práci na kalkulačce: VIDEO

FYZIKA - vytiskněte si a vlepte PREZENTACI do školního sešitu.Ve středu 17.6. si projdu vaše sešity a zápisky. 

MATEMATIKA, FYZIKA - vzhledem k pondělním přijímačkám,vám úkoly dám až v úterý odpoledne. Musíme dodělat ještě tangens, cotangens - úkoly budou až do neděle. Rodičům pošlu na email známky, které vám vychází. Počítejte v týdnu od 15.6. do 19.6.  s návratem do školy. Určitě se sejdeme ve středu 17.6., kde se společně vyfotíme v mikinách, vyberu si učebnice, odevzdáte klíče od skříňky, vyberete si skříňky,  navíc vyberu 100 kč na SRPŠ za 1. pololetí. Takže na ten den dopoledne si nic neplánujte.

ANGLICKÝ JAZYK - vyzkoušejte si onlinepráci s časopisem Gate. V odkazu níže najdete pod označením TF pracovní listy s různými i poslechovými aktivitami. Doporučuji rozkliknout hned první soubor GATE ACTIVITY SHEET-01 (témá Windsors or losers) - aktuální téma britské královské rodiny. Podívejte se na stranu 2 - je tam reading a poslech. Poslech na úvodní stránce pod označením AUDIO MP3. V části SOLUTIONS  je řešení readingu a text a správné řešení poslechu (Royal talk). Řešení k článku o Harry a Meghan najdete v GATE ACTIVITY SHEET 01 SOLUTIONS. Můžete si samozřejmě najít i jiné číslo časopisu, případně i jiný časopis než GATE. Nahoře na stránce, na kterou vám níže dávám odkaz, jsou názvy i dalších časopisů (RR je pro menší), Bridge - je náročnější.Stačí rozkliknout a jsou tam také pracovní listy i s řešením.

https://www.bridge-online.cz/casopis-gate/activity-sheets-gate/

DOMÁCÍ PŘÍPRAVA OD 1.6. DO 7.6.

 

ANGLIČTINA - 

Vzhledem k blížícím se přijímacím zkouškám se v tomto týdnu zaměříte pouze na splnění online odkazů- v těch je opakování slovíček SPACE A PLACES, dále WORD STRESS GAME (slovní přízvuk – pozor – v angličtině hlavní slovní přízvuk nemusí být vždy na první slabice), pak je tam ještě odkaz na procvičení budoucího času s WILL (i otázky – v nich se mění slovosled, první jde Will + podmět+ infinitiv), WILL pro instant decisions (okamžitá rozhodnutí). Vždy máte ihned k dispozici zpětnou vazbu i se správným řešením. Nově jsem zařadila pro vás sice jednoduché, ale velmi aktuální interaktivní pracovní listy na téma My dream job and At work. Takže vše děláte online, nic mi tento týden nemusíte posílat. Podrobněji všechny odkazy najdete zde:1.- 5. června 9. ročník Domácí příprava.pdf

ČESKÝ JAZYK - vypracujte do sešitu cvič. 86/2,3

MATEMATIKA 1 - do středy pouze pro ty, co nechodí celý týden na konzultace - PRACOVNÍ LIST 1, PRACOVNÍ LIST 2. Adam Ž. mi pořád neposlal DU z první poloviny minulého týdne.

FYZIKA - ta platí pro všechny- uděláte si stručné zápisky z PREZENTACE. Kdo má možnost tisku, můžete si ji i vytisknout. Pomalu končíme, takže budu si vybírat vaše školní sešity, kde budou RUKOU přepsané zápisky ze všech prezentací - podmínka k uzavření známky + všechny úkoly. Poslední úkol - test mi ještě neposlali: Matěj, Lukes, Franta a Adam Ž.

OBČANSKÁ VÝCHOVA - podíváte se na webové stránky A3, sportisimo, decathlon a SEVT. Vyberete si dárek v hodnotě do 500 kč a odkaz zboží mi pošlete do středy.

NĚMČINA - učte se na přijímačky 

DĚJEPIS - učte se na přijímačky 

DOMÁCÍ PŘÍPRAVA OD 25.5. DO 31.5.

MATEMATIKA 2 - Někteří z vás jste neposlali úkoly na první polovinu týdne. Začínáte to flákat a já se tím pádem domnívám, že domácí přípravu na dálku nezvládáte. Kdo mi úkoly nebude posílat, tak od 8. června bude dělat úkoly ve škole s mou maličkostí, abych vám mohla vůbec uzavřít známky.

úkoly pro ty, co nechodí na konzultace: pracovní list 1, pracovní list  2 ( Dominik, Andrej, Lukes, David, Honza, Lili a Aďa Š.) - do neděle do 20.00 h

Ti, co chodí na konzultace dostávají úkoly přímo ode mě ve škole.

OBČANSKÁ VÝCHOVA - chci od každého z vás vědět, jestli chcete šerpy, nebo ne a pokud ano jakou barvu. A jestli budete chtít dárek, který si sami vyberete. Pište mi na messenger co nejdřív.

  • ČESKÝ JAZYK - studenti řeší zadané testy cermat

nestudenti - uč.:str.86/1 do sešitu

MATEMATIKA 1 - Vypočítáte si všechna cvičení ze str. 244 (A4 - A6) a ze str. 145 cv. A7. Úlohy jsou podobné jako úlohy pro funkci sinus ze stran 239 - 240.

FYZIKA - uděláte si zápisky z PREZENTACE, nevypisujte slovo od slova, jen druhy vln a jejich užití. V učebnici to máte na str. 69 - 71. Navíc si uděláte ONLINE TEST

ANGLICKÝ JAZYK - začínáme novou lekci 2, zaměřenou na The Future (budoucnost), přidala jsem nový balík, před plněním úkolů procvičte napřed nová slovíčka ve Wocabee Journey into space. Zápis k budoucímu času si opište do sešitu, případně vytiskněte, další úkoly zde:

 Domácí příprava 25. 5. - 31. 5. 9. ročník.pdf

Správné řešení str. 21cv.4.pdf

 

ZEMĚPIS – Služby PS 49!1, 2, 50/1,3, Cestovní ruch PS 51/1, 4, 52/1, 2, 3

CHEMIE – Polysacharidy uč. s. 86 – 87, PS s. 49, stručný zápis do sešitu

PŘÍRODOPIS – Od trilobita k člověku – PS 42/1, 3, 4

DĚJEPIS - do 31. 5. poslat další vypracované téma, pozor na kopírování z internetu, budu kontrolovat! Dále budu porovnávat s tématy, které zaslali spolužáci minule, takže ať se to neshoduje! 

NĚMČINA - pracovní sešit strany 50 a 51.

 

 

DOMÁCÍ PŘÍPRAVA OD 18.5. DO 24.5.

 MATEMATIKA 2 - GRAF + zápisky na str. 237 (můžete si je vytisknout a vlepit), uděláte si zápis na str. 242 z VIDEA, úkoly str. 243 celá (A1 - A3). Kdo potřebuje ještě pomoci s kalkulačkou ZDE

PŘÍJÍMAČKY - v pondělí pojedeme cermatové testy, ale kdo má zájem propočítejte si cermatové procenta, výsledky mi pošlete a já zkontroluji

ČESKÝ JAZYK - studenti řeší zadané testy cermat

nestudenti - PS str.50/3 přepíší bez chyb do sešitu

MATEMATIKA1 -  do středy si uděláte A1 na str. 238. Pomocí kalkulačky spočítáte tabulku a sestrojíte graf fce sinus.

FYZIKA - uděláte si zápisky z PREZENTACE a vypracujete ÚKOL

ANGLICKÝ JAZYK - tento týden zopakujeme lekci 1, nachystala jsem vám TEST ve Wocabee, můžete ho spustit POUZE VE ČTVRTEK 21. 5. OD 12 - 16.OO a na stránkách project online si uděláte také TEST na první lekci, sám se vám vyhodnotí. Podrobnosti zde: Domácí příprava od 18. 5. do 24. 5. 2020.pdf

ZEMĚPIS – Doprava PS 46, 47/1, 48/1, 3

CHEMIE – Disacharidy uč. s. 84 – 85, PS s. 48, stručný zápis do sešitu

PŘÍRODOPIS – Od trilobita k člověku – třetihory a čtvrtohory s. 105 - 107 - stručný zápis do sešitu

DĚJEPIS - čas máte tentokrát do konce měsíce, témata a ostatní podmínky znáte. 

NĚMČINA - mcourser, str- 48 cv. 4a, 4b, str. 48 cv. 5, str. 49 cv. 6

DOMÁCÍ PŘÍPRAVA OD 11.5. - 17.5.

MATEMATIKA 2 - do neděle mi vypracujete stranu 240. Návod ZDE. Ještě jsem nedostala opravený úkol od Matěje a opisovačů Lili, Davida S. a Adama Ž. Pokud ještě jednou opíšete domácí úkol od někoho jiného, místo toho aby jste ho dělali sami, budu kontaktovat vaše rodiče a řešit to s nimi. 

ČESKÝ JAZYK - Učebnice str.75: samostatný větný člen, oslovení, vsuvka, věta neúplná - přečíst a udělat stručný zápis

procvičení - PS: 44/1př.: Zisk, ten je hlavním cílem všech výrobců. Reportáž, ta se mi moc líbila.....

                           44/2 př.:Přines mi z kuchyně, Honzo, hrneček s kávou...

                           44/3 př.: Nic z jeho tvorby, nebudu to opakovat, jsem nečetla.

MATEMATIKA 1 - pracovní sešit str 239 celá. Pokoušela jsem se to opět vysvětlit. postup k cvičení 4, postup k cvičení 5, postup k cvičení 6

KONZULTACE - dám vám sem příklady, které si ve středu budeme společně procházet, mrkněte na to.

FYZIKA - nová látka Termonukleární reakce učebnice str. 90 - 92, uděláte výpisky z prezentace. Podíváte se na video o jaderných elektrárnách a pomocí internetu vypracujete pracovní list. Můžete se přihlásit na interaktivita.etaktik.cz, tam si najdete F9, v pracovním sešitě je náš list na str.43. Pusťte si video, které na té stránce je.

ANGLICKÝ JAZYK - WOCABEE - plňte zadané balíky slovíček!! Domácí příprava Everyday English + podmiňovací způsob:

 Domácí příprava 11. -17. 5. 9. roč..docx

ZEMĚPIS – Doprava PS 44, 45 (tabulka v učebnici s. 90)

CHEMIE – Sacharidy uč. s. 82 – 83, PS s. 47, stručný zápis do sešitu

PŘÍRODOPIS –Od trilobita k člověku – prvohory a druhohory - stručný zápis do sešitu

NĚMECKÝ JAZYK - napište mi kratší slohovku na téma "Dorf oder Stadt", tedy život na vsi vs. život ve městě, kde byste chtěli raději žít vy a co má jaké výhody a nevýhody (die Vorteile x die Nachteile).

DĚJEPIS - budeme řešit, až všichni zašlete referáty.

DOMÁCÍ PŘÍPRAVA OD 4. 5. DO 10.5.

MATEMATIKA 2 - nová látka goniometrické funkce - VIDEO 1, VIDEO 2, VIDEO 3. Projdete si videa a uděláte si ZÁPIS do PS str. 237, ještě na tu stranu budete psát.  Použití kalkulačky a zopakování fce sin - VIDEO 1, VIDEO 2, VIDEO 3 ( omlouvám se za zpoždění, ale zradila mě technika), opět si videa projděte, a naučte se postup pro vaši kalkulačku. Domácí úkol na straně 138 cv. 2 a 3. Návod je v těch posledních třech videí.

DĚJEPIS - Dozrál čas na to, abychom začali s dějepisem. Všem jsem Vám zaslal jak téma na referát, tak datum odevzdání. Chci zdůraznit, že konzultace ohledně témat je možná, v některých případech až nutná, takže pokud nebudete čemukoliv rozumět nebo si nebudete jistí, určitě mi napište.

MATEMATIKA - tak znovu. Domácí úkoly máte pouze do středy. Ve čtvrtek vám dám nové.

učňáci - tentokrát vám dám jen do středy str. 220

maturanti - vy do středy uděláte str. 220 - 222

ANGLIČTINA - tento týden se soustřeďte na Wocabee, proto ostatních úkolůů nebude mnoho - projděte a splňte všechny balíky do 10. 5. Je tam vložena veškerá aktuální slovní zásoba, kterou v učebnici právě probíráme. Nechápu, proč se tam pár z vás stále nepřihlásilo, když už to po vás chci víc jak měsíc. Příští týden vám dám ze slovíček v aplikaci TEST, když nejste  (několik z vás) ani přihlášení a na maily nereagujete, nevím, jak vás budu za tuto práci hodnotit. Úkoly podrobněji zde: 4. - 10. 5. 9. ročník AJ.docx

FYZIKA - uděláte si výpisky ze str. 86 - 87 na jaderný reaktor. Překreslíte si obrázek reaktoru (86) a popíšete jednotlivé části. Zápisky nafotíte a pošlete. Navíc mi uděláte TESTÍK, vše do neděle. 

ČESKÝ JAZYK - to fakt ??? Salajová :(

 Studenti ! 

Někteří jste moc nerozuměli cv.70/2,3,4, proto shrnuji:

Shrnutí: Význam. poměry jsou mezi souřadně spojenými    a) hlavními větami-VH - př.: Petr nebyl rozzlobený, ale byl zklamaný.

                                                                                               b) větnými členy-VČ - př.: Petr nebyl rozzlobený, ale zklamaný.

                                                                                               c) vedlejšími větami-VV - př.: Řekl mu, že Petr nebyl rozzlobený, ale byl zklamaný.

70/2 ´= b)VČ, 70/3,4= c)VV, 

DÚ: učebnice - 71/5  př.: předčítala jsem rychle, ale potichu - poměr odpor.

      uč. -71/6

       PS - 39-40/1,2,3,5

Všichni!

PS 49/1,2

Odešlete do pondělí na hrycikovaj@seznam.cz

ČÍTANKA- číst z kapitoly Neklidné dvacáté století - cokoliv

 Kontrola grafů cv. 70/3

 

k1.jpg

ZEMĚPIS – Průmysl: PS strany 42/4, 5, 6 – 43/1,2

PS 42/4 – na obrázcích je bavlník a len, 43/2 – štítky jsou teď novější, zjisti další podrobnosti o úspornosti spotřebičů (určitě je máte doma)

CHEMIE – Fotosyntéza: učebnice s. 88 – 89, zápis do sešitu, PS 50/1, 2, 51/3, 5

PŘÍRODOPIS – První organismy na Zemi: učebnice s. 99 – 100, zápis ze zeleného rámečku, PS s. 41

INFO: Kdo se zúčastnil soutěže Pangea, tak na stránkách www.pangeasoutez.cz máte k dispozici výsledky. Kdo ztratil přístupové heslo, tak mi napište na hojgrova@skolapnovice.cz a já vám ho pošlu mailem. MH

NĚMECKÝ JAZYK - Na stranách 62 a 63 si do sešitu opište slovní zásobu lekce 4.2. Na základně těchto slovíček vytvořte 10 libovolných vět (musí v nich být obsaženy otázky, nepravidelná slovesa a slovesa s odlučitelnou předponou).

DOMÁCÍ PŘÍPRAVA OD 27.4. DO 3.5.

MATEMATIKA - LEHČÍ PÍSEMKA - učňové, TĚŽŠÍ PÍSEMKA- maturantiNa písemku máte hodinu, to znamená do 11.00.  Tentokrát někteří z vás počítejte písemku bez rodinných příslušníků. Chci vědět jak to umíte vy a né rodina! Dále chci obecné vzorce a rozepsané postupy (min. 3 řádky u vzorce), pouze vzorec a hned výsledek mi nestačí. Během dne to opravím a ozvu se, jakou známku jste dostali.  

ČESKÝ JAZYK - Kontrola cv. str.67/4

 

67-4.jpg

 Studenti !

Zopakujte si  na str. 66-67 v učebnici věty vedlejší a vypracujte na str. 68 /5,6,7,8 a 69/9,10

Dále si zopakujte význ. poměry str. 69 a vypracujte cv.70/2,3,4

Všichni!

Přepsat cvičení 72/2a bez chyb

Odešlete do pondělí na hrycikovaj@seznam.cz

 

MATEMATIKA - vypočítáte úlohy i s náčrtkem ze strany 191 - 195, A1 - A15. Jsou to úlohy na tělesa a rovinné útvary - používejte tabulky. Počítá se tam opět pythagorova věta a navíc budete potřebovat vzorec pro hustotu látky, kdo už si ho nepamatuje: ró = m. V. Tentokrát mi úlohy pošlete do SOBOTY, v neděli budu opravovat, takže kdo pošle později má za pět. Ve středu bude písemka na jehlan, kužel od 10.00 h a máte na ni opět jen hodinu. Příští týden začneme novou kapitolu, potřebuji aby jste měli kalkulačku kde je sinx, cosx, tg x. Bude to probíhat, jak u osmáků. Dostanete videa s vysvětlením a vy vypracujete úkoly. Navíc týden budete mít rozdělený na dvě části: po - st, a čt - so. V každé části týdne budete mít úkoly. 

FYZIKA - video - nechci z toho žádný písemný výstup.

ANGLIČTINA - za minulý týden poslala pouze 6 z vás úkol, vzhledem k tomu, že 1. lekce je pouze opakování, měla by to většina z vás zvládnout! Do zítřka (úterý) ještě máte možnost to napravit a poslat. Tento týden se zaměříme na slovíčka - hlavně na Wocabee, úkoly na tento týden máte zde: 27. 4. - 3. 5..docx

 

NĚMECKÝ JAZYK - mCourser - strana 47, cv. 7, 8 a 9. Sedmé cvičení mi nemusíte posílat, ale projděte si ho!

ZEMĚPIS – Průmysl: PS strany 40 - 41

CHEMIE – Ochočené mikroorganismy: učebnice strany 92 – 93, zápis do sešitu – zelený rámeček pod textem, PS strana 53

PŘÍRODOPIS – Historie Země v kostce: učebnice strany 96 – 98, pouze úkoly v PS strana 40

 

DOMÁCÍ PŘÍPRAVA OD 20.4. DO 26.4.

výsledky - jehlan ( i s jednoduchým popisem) - str. 177, 178, 179, 160, výsledky kužel - 183, 184, 185

MATEMATIKA - Vezmete si pracovní sešit 3 a jdeme na novou látku. Na stranu 177 si opíšete (vlepíte) teorii jehlan, projdete si ji a naučíte se vzorečky. Vypracujete mi příklady A1 - A9 ze stran 177 - 180. (maturanti vy zkuste i B). Na stranu 183 si opíšete (vlepíte) teorii kužel projdete si ji a naučíte se vzorečky . Vypracujete mi příklady opět A1 - A9 ze stran 183 - 185, maturanti opět mohou zkusit i B-čkové příklady. Kdo bude chtít pomoci a poslat postupy s řešením, velice ráda vám je zašlu na messenger ke zkontrolování, ale až od čtvrtka - nejdřív zkuste sami. POSÍLEJTE MI VYPRACOVANÉ LISTY DO NEDĚLE DO 19.00. Opravdu v 23.03 to už opravovat nebudu. Kluci vám to ještě během dneška zkontroluji.

FYZIKA - uděláte si výpisky z vašich prezentací na téma užití radioaktivity. Dále si ode mně projdete již starší prezentaci: jádro atomu, radioaktivita (nevypisujte - už jí máte) a na základě těchto dvou prací mi vyplníte pracovní list 1 a pracovní list 2. Pokud tomu nebudete rozumět, napište a já se vám to pokusím přes video vysvětlit. Protonové číslo, nukleonové číslo budete potřebovat ti, co máte příští rok na školách chemii. Franta a Lili - dlužíte mi ještě prezentaci + Franta dluží i referát z týdne 30.3. - 5.4.

ANGLICKÝ JAZYK - PŘIPOMÍNÁM WOCABEE – STÁLE SE 8 ŽÁKŮ NEPŘIHLÁSILO A JE TO ŠKODA – MAJÍ MOŽNOST ZÍSKAT 2 JEDINIČKY – JEDNU PO SPLNĚNÍ 1000 BODŮ A DRUHOU PO SPLNĚNÍ 3500 BODŮ :) NEUPLATNĚNÉ KÓDY 30.4. PROPADNOU!!! Některým z vás jsem kódy dnes ještě zasílala, pokud je někteří nemůžete najít, napište - pošlu je znovu. Splňte všechny balíky do konce dubna. 22. 4. jsem přidala nový balík A Surprise for Smart Alec, splňte jej nejlépe před vypracováním úkolů na tento týden, jsou tam slovíčka z příběhu v učebnici. Dále si zopakujte past simple od TO BE: https://elt.oup.com/student/project/level2/unit3/grammar/exercise1?cc=cz&selLanguage=cs
uč str. 10/cv.1 -What is the surprise? Doplň větu na základě četby a poslechu:

Smart Alec thought (myslela si) the _______ stole the ______, but a f_______of Mr Salt´s son b________ it.   Online poslech je z novějšího vydání učebnice, tak jsou tam malé odchylky od textu ve vaší učebnici, ale to nevadí, většina textu je stejná:

PAGE 10 EXERCISE 1 https://elt.oup.com/student/project/level3/unit01/audio?cc=cz&selLanguage=cs

uč. str. 11/cv. 2 - doplň slova do vět, doplněná slova pošli ke kontrole, uč. str. 11/cv. 3, 4 a, b - doplň věty z příběhu na str. 10 a v cv. 4b vytvoř otázku ze slov.

uč. str. 11/cv. 5 a - Vytvoř otázky se slovesem být v minulém čase - jednoduše před čísla otázek piš do knihy WAS nebo WERE + dopiš otazník na konci. Nemusíš to přepisovat do sešitu. WAS + I/HE/SHE/IT/jedna osoba,věc ?  WERE+ WE/YOU/THEY, více osob/věcí? Úkoly 2, 3, 4ab, 5  v učebnici nafoť a pošli ke kontrole.Děkuji.

ČESKÝ JAZYK - Studenti - učebnice -67/3 a) vypište jedno souvětí souřadné a jedno podřadné

                                                                    b)určete druhy podtržených vět (př.: .....že bychom -v.v.předmětná)

                              Všichni -            67/4 rovněž písemně                                                                      

NĚMECKÝ JAZYK - Pokuste se mi představit Vaši oblíbenou hudební skupinu nebo zpěváka (jaký styl hraje, kdo hraje na jaký nástroj, jak dlouho už funguje, atd.) a Vaši oblíbenou píseň od tohoto interpreta. O čem ta píseň je (chápu, že to může být těžké, stačí zjednodušeně). Snažte se hlavně Vy, co z minulé slohovky nemáte čisté svědomí, protože jste ji poslali příliš krátkou (mám Vás poznačené, nebojte). Během pondělí Vám na messenger pošlu nějaká slovíčka, která by mohla pomoct.

Z, CH, Př – úkoly platí pouze pro ty, kteří mi doposud neposlali ani jeden úkol. Nevím, jak to míníte řešit! Ostatní už máte úkoly v mailu.

ZEMĚPIS – Průmysl: PS strany 37 -39, nápověda k úkolu 37/1 – žárovka, člunek do šicího stroje, parostroj

CHEMIE – Lipidy: učebnice strany 78 – 81, PS strany 45 – 46, zápis do sešitu

PŘÍRODOPIS – Obnovitelné zdroje: učebnice strany 93 – 95, PS 39/1 (určitě neplatí výkupní cena, pouze vyplňte tabulku pozitivní a negativní dopady), zápis do sešitu

DOMÁCÍ PŘÍPRAVA OD 13.4. DO 19.4.

CERMAT - klíč, postupy s řešením

MATEMATIKA - Slíbila jsem, že vám sem postupně budu dávat postupy řešení. Trochu jsem vám to rozepsala. Učňové - berte to jako pomůcku při počítání. Maturanti  - vy si to podle toho zkontrolujte. Doufám, že to neopíšete ;). Samozřejmě pošlete to i mě. str 159, 160, 161, 162, 163, 164

Zopakujete si vlastnosti těles a naučíte se z paměti vzorečky pro výpočet objemu a povrchu těles. (str. 158). Maturanti, vy by jste si měli tělesa projít v tabulkách a vrýt  do hlavy. Vypracujete mi úlohy ze str. 159 - 164. Pro někoho možná ty úlohy budou těžké, proto vám od zítřka budu každý večer posílat po stránkách způsob řešení. Ti co budete mít s tím problémy, tak můžete pracovat s těmito postupy, ostatní (maturanti) si to jen zkontrolují. V příkladech budete potřebovat vzoreček pro výpočet hustoty, ten najdete v tabulkách ve fyzikální části. Vše mi zas přepošlete, ať se kouknu, jak jste šikovní. Jen chci upozorňuji, že přijímačky dělat budete a navíc máte jen jeden termín. Všechno slouží k přípravě a opakování na přijímačky, takže jestli šidíte úkoly, šidíte sami sebe. ;). + někteří z vás mi pošlete znovu narýsované úlohy ze str. 173 - 175, videa s postupy jsem vám poslala na skupinu.

VE STŘEDU 15.4. CERMAT V 10.00

Srdíčka, někteří z vás to začínáte flákat. Měli by jste vědět, že vás za domácí přípravu hodnotím a započítávám do známkování.  Mě by zajímalo, co budete dělat na středních školách a učilištích, když už teď se neučíte. Tady máte tabulku restů a nápravu chci co nejdřív.

FYZIKA - vypracujete mi powerpointovou prezentaci na téma využití radioaktivity. V učebnici máte látku vypsanou na straně 77 - 79. V prezentaci nebudou chybět obrázky, můžete tam dát odkazy na videa, weby. A klasika: známkuji to, takže si dáte záležet. Ať se nestane, že to budu vracet, protože je to na úrovni 6. třídy.

OBČANSKÁ VÝCHOVA - vypracujete mi referát na téma: nouzový stav a karanténa.

ČESKÝ JAZYK - Studenti, zopakujte si vedlejší věty uč. str.66-67 a vypracujte do sešitu cvič. 67/1

                           Všichni napište úvahu na téma: NÁŠ ŽIVOT V DOBĚ KORONAVIRU.

                            Takže se zamýšlejte, ptejte a odpovídejte si. Změnil se nám život? Jak? Je skvělé nechodit do školy? Nebo nám chybí kontakty s kamarády, známými? Cítíme se osamělí? Co nám pomáhá ? vystačíme si jen s mobilem? Ovlivňují nás média? Jak to vše prožíváme v úzkém rodinném kruhu? Bude život jiný, až skončí epidemie......DÉLKA ÚVAHY NENÍ DŮLEŽITÁ, STAČÍ 15 ŘÁDKŮ.

ANGLICKÝ JAZYK - jen připomínám, že domácí příprava bude součástí vašeho konečného hodnocení, vzhledem k tomu, že mnoho z vás úkoly nezasílá, máte tuto nedodanou přípravu ode mě hodnocenou jako nedostatečnou, angličtina je spolu s matematikou a češtinou jeden z hlavních předmětů. Procvičujte také dále na Wocabee, splňte postupně všechny balíky slovíček, které tam dávám. 

Zahraj si hru:https://elt.oup.com/student/project/level3/games/game1?cc=cz&selLanguage=cs

uč. str. 9/cv. 6a  - vyber správné odpovědi podle poslechu,  napiš je do sešitu - např. 1a , dále cv. 6b - poslechni si znovu a doplň k přídavným jménům jména podstatné, s kterými je speaker použil. Např. rich - rich family

https://elt.oup.com/student/project/level3/unit01/audio?cc=cz&selLanguage=cs

uč. str. 9/cv. 7 - procvičovaná fráze AGO - napiš věty v minulém čase o sobě a použij  dané výrazy s ago = před a další, které tam jsou - např I visited Croatia 2 years ago.  Vše pošli ke kontrole.

NĚMECKÝ JAZYK - Budeme pokračovat ve Vámi tak oblíbeném mCourseru. Str. 45 cv. 4 - pouze přeložte všechny věty ve fialovém rámečku do češtiny. Dále str. 46 cv. 5 a o stránku dále i cv. 6. 

 

ZEMĚPIS – Zemědělská výroba: PS strany 33 – 36 (36/3 nedělejte), učebnice strany 66 – 73

CHEMIE – Bílkoviny – nejužitečnější látky v živých organismech: učebnice strany 94 – 97, PS strany 54 – 55. V PS dole máte procvičování, máte tam kód a webovou adresu, jak někteří už znáte. Tak si procvičujte. Zápis vám pošlu mailem, nejdříve udělejte úkoly v PS. Ti bez mailu si zápis vytvoří sami.

PŘÍRODOPIS – Energie bez kouře: učebnice strana 92, stručný zápis do sešitu a odpověď na otázku 3, PS strana 38/1,2

Opět děkuji všem, kteří spolupracují. Do konce týdne mi pošlete fotografie s úkoly.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DOMÁCÍ PŘÍPRAVA OD 6.4. DO 12.4.

MATEMATIKA - postupy k zadaným příkladům ze stran 173 - 175: VIDEO 1, VIDEO 2, VIDEO 3

ČESKÝ JAZYK - 1) Studenti, pročtěte si v uč. na str. 62 DOPLNĚK. Vypracujte cvičení 62/17:

                             doplněk:čistá....

                             přísudek jmenný se sponou :nejsou nebezpeční....

    - doplněk závisí na jméně + slovese (sloveso musí být plnovýznamové - zdála se, vypadal.....)

    - tam kde je ve větě spona (nejsou, jsou, byl,stal se, nestal....), jedná se o přís. jmenný se sponou

                           2) Všichni: přepište do sešitu bez chyb :uč. str 81/7,8

vše mi pošlete: hrycikovaj@seznam.cz

 

MATEMATIKA- Musím vás všechny pochválit. Plníte úkoly do matematiky a těch úkolů není málo. Proto když jsou ty Velikonoce, tak trochu zvolníme.  Vypracujete mi v PS str. 171 - str. 175. Učňové dělají pouze A-čkové příklady, bez postupů a diskuzí. Maturanti si k tomu uděláte i B-čkové + zkusíte i postupy,i když vím,že s tím bojujeme. Zopakujete si i tímto vlastnosti rovinných útvarů. Vypracované úkoly mi pošlete do soboty. V sobotu večer vám sem pak dám řešení k úkolům. Maturanti si navíc dají jeden CERMAT, KLÍČ k zadání - počet bodů mi pošlete zase do soboty. Někteří z vás pořád zapomínáte. Kdo má málo, klidně mi napište a já vám hned s radostí přidám. Nebo si můžete opakovat a procvičovat učivo na webovkách, které máte uvedeny v dřívějších týdnech.

Užijte si Velikonoce. Kluci nachystejte si pomlázku dlouho min. 2 metry, musíte zachovat bezpečnou vzdálenost. Holky vy to nějak přežijte :). Úkoly na další týden vám sem dát až v úterý 14.4. A protože by jste někteří měli v tu dobu psát přijímačky, tak sraz pro maturanty v úterý v 10.00. Dáme si online-cermat na 70 minut. Zbytek má volno až do úterního odpoledne.

FYZIKA - Uděláte si výpisky z PREZENTACE + přečte si kapitolu v učebnici. (pošlete mi foto - video, zápisu v sešitě)

ANGLICKÝ JAZYK - VĚTŠINA Z VÁS MI NEPOSÍLÁ ÚKOLY! Chápu, že se soustředíte na hlavní předměty, ale zkuste stíhat kousek i té angličtiny.Bude se Vám hodit, když budete jednou dělat manažery v Americe, až pomine ten neřád, co se nám tady bohužel rozšířil:-). Kdo ještě není přihlášený do Wocabee, přihlaste se a plňte balíky slovíček, za každých 1000 bodů budou jedničky. Kod k přihlášení je v příloze mailu z minulého týdne, jestli ho nemáte, napište mi, pošlu znovu. Chválím pár jednotlivců, kteří úkoly plní a včas posílají. Díky. Přidala jsem tam další balíky slovíček.

Easter - pracovní list Easter.pdf    cv. 1 do sešitu napište pouze chybějící slova postupně tak, jak jste je doplnili to textu, nebo si vytiskněte (d - nápověda: Ash Wednesday - Popeleční středa, Holy Saturday - Bílá sobota, Christian - křesťanský, moveable - pohyblivý, pray - modlit se), dále do sešitu cv 3 dole doplňte přeložené podle obrázků jarní symboly (velikonoční králíček (zajíček), mazanec, velikonoční vajíčka, kuře, vrba jíva, narcis. Cv. 2 nemusíte dělat. Prosím poslat, díky!

Poslech: PAGE 19/cv. 1 doplň slova do písničky  Our house od Madness- je to chytlavé a budete si to pak zpívat celý týden:-)

https://www.youtube.com/watch?v=WYZ8aJmI040

 

uč. str. 9/cv. 5 - znovu si přečtete cv. 2/str8, napište věty do sešitu v minulém čase, jak se žilo Carlovi na Novém Zélandu. 1. věta bude podle vzoru v uč. vždy záporná (věty ve žlutých rámečcích převedte do záporu v minulosti - bude tam vždy din´t a základní tvar slovesa. 2. věta bude kladná - sloveso ve žlutém rámečku jen převedete do minulosti. Např. č. 2 He didn´t live in the city centre. He lived near the sea.č. 3 He didn´t get up at… Všechna cvičení pro tento týden prosím poslat ke kontrole.

NĚMECKÝ JAZYK - Napište mi slohovou práci (rozsah min. list formátu a5) na téma Mein Tagesplan, tj. můj denní plán za současné situace. Co děláte od rána do večera, jaké jsou výhody/nevýhody současné situace, co všechno se u Vás změnilo. Zdůrazňuji, že práci píšete na základě Vašich znalostí (chybovost nevadí), nechci abyste používali překladač na celé věty. Předem upozorňuji, že kdo to napíše s pomocí překladače (nebude umět vysvětlit tvary, které použil), bude to psát znovu. Jednotlivá slovíčka si najít můžete. Práci napište do sešitu nebo klidně na počítači.

 Děkuji všem, kteří mi posíláte úkoly.  Vypracované úkoly mi opět pošlete do konce týdne.  D.J

Přírodopis: Fosilní paliva uč. 90 - 91, v PS s. 37 - úkol 4 jen pro maturanty

Chemie: Nukleové kyseliny uč. s. 98 - 99, PS s. 56 - je to trochu těžší, co zvládnete, to zvládnete, řešení vám pak pošlu

Zeměpis: Osídlení - a teď pozor, protože po vás nechci všechny strany - s. 28, 30, 31, k úkolu č. 1/31 máte tyto možnosti - severní Evropa, Sahel, severní Afrika, Mongolsko, jižní Čechy, jihovýchodní Asie

 

 

---

HRAVÉ UČENÍ - přihlášení do systému

Posílám návod, jak se přihlásíte do on line systému e taktik - interaktívní procvičování látky ze všech předmětů (Hravá liter., čeština,  dějepis atd.) 

1/ je to jednoduché, do vyhledávače zadáte tento odkaz:

https://interaktivita.etaktik.cz/novy-student/57527/4eb9b755b51a1a8b06614434bf275d5e

2/ objeví se vám stránka pro přihlášení, vyplníte požadované údaje a hotovo - požádejte o pomoc rodiče

3/ tak se dostanete přímo na stránky etaktik a můžete vesele pracovat v daných předmětech.

 

 

 

 

  •