Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
26 27 28 29 30 31 1
2
Zahájení školního roku 2019/2020
3
Zahájení školního roku 2019/2020
4 5
Předškolní vzdělávání
6 7 8
9 10 11
Přihláška na lyžařský výcvik 2019/2020
12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Fulltextové hledání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Zprávy tříd > 1. ročník

1. ročník 

13.9.

Nabídka fotografování prvňáků:

Dostali jsme nabídku k fotografování dětí 3.10. 2019 od DS foto (www.ds-foto.cz)               V  případě zájmu mi napište do deníčku, ať vím, jestli mám fotografa objednat. Děkuji .

Nabídka: sada 1- 3 ks 10x15 cm =   80; Kč     , 2- 3ks  13x18 cm = 90;Kč

kalendář 1ks 13 x 18 cm =  30;Kč   , kalendář A4 = 60; Kč  

Vzorové fotografie k nahlédnutí  v 1. třídě během příštího týdne.

12.9.  Probráno:  Čj - ŽA  str. 7 čtení obrázků se spojkou A, poznávání sluchem slova s dlouhým Á, vyhledávání AÁ v textu.barev , psaní Á

DÚ - Čj - ŽA str. 7 cv.3 vybarvi dle zadání

M - str. 7 více x méně, porovnávání, opakování geom. tvarů a barev

11.9. Probráno: Čj -ŽA str. 6 rozlišování sluchem, zda je ve slovech dlouhé nebo krátké A ( voda, dál,  sám, Aleš...atp) , vymýšlení slov , ve kterých je Á. Psaní Á.

M - str.6 přiřazování koleček k danému počtu, čtení puntíků na kostce. Doplňování řady geometrických vzorů. 

DÚ - kdo nestihl ve škole, dokončit cv. 3 na str. 6

Prv.- str.6 cv.1  označ červenou pastelkou, co je na obr. špatně  ( na středu)

povídali jsme si o škole, místnostech ve škole, co se kde dělá, jaké osoby jsou ve škole, kdo má co na práci, jak se správně chovat ve škole, co nedělat, co je školní řád, jaká jsou pravidla třídy.....

10.9. Probráno:

Čj -ŽA str.5 čtení A jako spojky mezi obrázky, psaní velkého tiskacího A, dle šipek! Poznávání  hlásky A ve slovech na začátku, na konci slova, vymýšlení co nejvíce slov začínajících na A. Hledání tvaru písmene A mezi ostatními písmeny.

M - přiřazování správného počtu ,,knoflíků " k předmětům, k obrázkům, k prstům, k tečkám na hrací kostce (1-6),  poznávání geometrických tvarů  čtverc, obdélník, trojúhelník, kruh, vyhledávání tvarů dle diktátu, řazení tvarú do řádků, sloupečků... ,,čtení" po řádcích (zleva  doprava), po sloupečcích...

Hv - nová píseň Zelené strašidlo...

 

9.9.DÚ - Psaní , uvol.cv. str.6, říkej básničku, dělej obloučky  ( zakroužkováno červeně v prac,. sešitě)

Živá abeceda - str.4,5 zopakovat báseň vyhledávat písmeno A, ,,číst obrázky" s písmenem A jako spojkou. Nastříhat z tištěné abecedy (dnes děti dostaly) jen velké A (3x) Á (1x), vložit do desek na písmenka.

Dnes probráno: Čj   živá abeceda str.4, seznámení s A, modelování z plastelíny, skládání z dřívek, rozlišování A sluchem, A jako první písmeno ve slově, poslední písmeno ve slově

M - opakování tvarů, barev. přiřazování počtu. Uč. str.5

 9.9. Prosím rodiče, aby ještě jednou zkontrolovali a doplnili údaje do evidenčních listů. U mnoha dětí chybělo a nebylo dopsáno místo narození nebo chyběla e- mailová adresa alespoň jednoho z rodičů a povolání (povolání není povinné uvádět). Chybějící kolonky  prosím doplňte. V pondělí pošlu po dětech. Děkuji Joch.

 6.9. DÚ  na víkend: odpočívat, ukázat rodičům, co jsme se učili. Těšit se na Po.🙂

Čj -probráno ŽA str. 3 co patří a nepatří do školy, povídání. Str.4 písmeno A, básnička , vymýšleli jsme, kt. slova začínají na A.  Uvolňovací cviky str 4.

M - probráno po str.4, přiřazování koleček dle počtu předmětů, řazení dle posloupnosti a barev.

AJ: Děti dnes dostaly učebnici a pracovní sešit do AJ. Prosím obalit. Na zadní straně pracovního sešitu je CD. To si děti nechají doma na poslech. Dnes jsme se učili pozdravit, rozloučit se a porozumět základním povelům (stoupněte, sedněte si, poslouchejte, opakujte, ukažte). Seznámili jsme se s rodinou co žije v Happy house a zvířátky. Pěkný víkend Wiedermannová

 

5.9.ČJ - dnes jsme probrali v živé abecedě str.2, co je řádek, co je sloupeček, čtení obrázků v řádcích a sloupečcích, pomáhali jsme si záložkou.(co je v 1. řádku na 1. místě? Co je ve 2. sloupečku uprostřed?, Na kterém místě jsou cvičky? atp.)                                                                                    DÚ - Uvolňovací cv. - str. 3, viz. zadání, říkáme básničku a kroužíme tužkou nebo pastelkou kolem předmětu. Dokud mluvím, kroužím... slova do básničky vyměňujeme podle obrázku, kolem kterého kroužíme. (Kdo si zapomněl PS v lavici, L +P vyjímečně si doplní ráno před vyučováním. :)   )

M - probrána str.2 a 3,čtení obr. v řádcích, sloupečcích, určování počtu, polohy ( se záložkou),- podobně jako v ČJ.                                         Spojování stejného počtu obrázků s počtem prstů.

(Když budou děti chybět,je možné dohnat učivo z matematiky pomocí videoprůvodce k  prac. sešitu dostupného na www.matyskova-matematika.cz kde je podrobný návod jak postupovat.)

 4.9.Prosím rodiče o kontrolu a případnou opravu evidenčních listů, děti je mají ve složkách, zítra vrátit do školy.

Prv - Prac. sešit str. 4, cv.1, kdo nestihl domaluje naši školu a označí okno, kde máme třídu na st.

 

3.9. Dnes jsme se seznámili se školním řádem, prošli a prohlédli jsme si celou školu, představili jsme si všechny třídy i p. učitelky. Děti dostaly klíč od skříňky v šatně (kdo ještě nemá, prosím zavěsit na karabinku nebo pořídit klíčenku) Zítra prosím odevzdat vyplněné přihlášky do družiny a jídelny (kdo tak ještě neučinil).      

Zítra 4.9. máme zkrácené vyučování, nebude 5. hodina, děti budou končit v 11.25h. Pokud děti, které jsou přihlášené do družiny půjdou některý den domů hned po obědě, napište jim to prosím, do deníčku a připište, kdo je vyzvedne nebo jestli mohou jít sami.🙂